SK · parfums.sk

5 faktov o slnenej starostlivosti, na ktor vm posta 5 mint. Nespte sa (zase)!

Viete, že až 90 % vrások spôsobuje UV žiarenie?

This email was sent

Is this your brand on Milled? Claim it.

Viete, že až 90 % vrások spôsobuje UV žiarenie? ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 
 
zobraziť plnú verziu
Notino
 
AKCIA NA PARFÉMY DARČEKY A AKCIE AKCIA NA KOZMETIKU
5 faktov o slnečnej ochrane
Slnečná ochrana je bojovník č. 1 proti predčasnému starnutiu pleti
Slnečná ochrana je bojovník č. 1 proti predčasnému starnutiu pleti
Slnečná starostlivosť patrí k najdôležitejším krokom pleťovej rutiny. Nielen, že znižuje riziko kožných chorôb, ale tiež vás bude brániť proti vráskam a ochabovaniu pleti. Takže pozor, nepatrí len na dovolenku, ale mala by sa používať celoročne a každý deň .
Naše tipy na slnečnú starostlivosť
Vyskúšali sme na vlastnej koži
Hľadáte „opalovák“ a nemôžete sa rozhodnúť? Skúsili sme ich na vlastnej koži a pripravili pre vás recenzie na tie najlepšie produkty slnečnej ochrany.
CHCEM PORADIŤ
Minerálne a chemické filtre
To, v ktorom kroku pleťovej starostlivosti sa SPF používa, určuje typ ochranného filtra
Minerálne filtre (tzv. fyzické) sa používajú až v poslednom kroku pleťovej rutiny, pretože na koži vytvárajú fyzickú ochrannú vrstvu, ktorá slnečné lúče odráža. Táto vrstva by tak obmedzila účinnosť ďalších skincare produktov.

Chemické filtre fungujú presne naopak. Ich princíp spočíva v tom, že v koži premieňajú slnečné lúče na teplo. Takže aby fungovali, musia sa dostať do kože ako prvé – idú teda hneď po čistení na suchú pleť.
Ktorý z nich je ten pravý?
Ktorý z nich je ten pravý?
Pozreli sme sa minerálnym a chemickým filtrom na zúbok a našli pre vás tie najlepšie z nich.
PREZRAĎTE MI VIAC
Aj s pomocou SPF sa opálite, a navyše zdravšie
Aj s pomocou SPF sa opálite, a navyše zdravšie
„Nebudem sa mazať, pretože sa chcem opáliť“… tak podobnú mantru si niekedy pravdepodobne opakovalo veľa z nás. Je ale potrebné vedieť, že UV faktor nebrání tomu, aby ste se opálili. Opálite sa s ním síce pomalšie, ale aj zdravšie. Zhnednutie kože je vlastne jej reakcia na poškodenie, keď sa snaží produkciou melanínu (pigmentu) chrániť, takže sa neoplatí to so slnením preháňať.
Ako podporiť opálenie?
Ako podporiť opálenie?
Perfektné opálenie nezaručí len správna kozmetika. Skúste doplnky stravy, ktoré prispievajú k zdravému, dlhotrvajúcemu opáleniu a krásnej pokožke.
KÚPIŤ
Čo určuje faktor SPF
Hodnota SPF faktora nie je len o jeho sile
SPF alebo Sun Protection Factor je číslo, ktoré udáva stupeň ochrany pred slnkom na základe toho, koľko percent UVB lúčov filter prepustí. Ako dlho teda bude trvať, kým sa spálite? SPF 15 zabraňuje 93 % UVB lúčov , ktorým tak bude trvať kožu spáliť zhruba 15x dlhšie. SPF 50 zabraňuje 98 % UVB lúčov , ktorým tak bude trvať kožu spáliť až 50x dlhšie.
graficky 

100 % 
10 min

SPF 15 
-93 % 
150 min

SPF 30
-97 % 
300 min

SPF 50 
-98 % 
500 min
Urobte si poriadok v slnečných pojmoch
Strácate sa v tom?
UVB, UVA, SPF... tiež v tom už máte zmätok? Mrknite na náš článok, s ktorým si v tom raz a navždy urobíte poriadok.
PORAĎTE MI
UVB a UVA lúče
Nestačí chrániť sa pred UVB lúčmi
Faktor SPF označuje ochranu proti UVB žiareniu, ktoré pôsobí na najvrchnejšiu vrstvu kože a spájame ho hlavne so spálením a ochoreniami kože.

Ďaleko väčší podiel UV žiarenia ale tvoria UVA lúče, ktoré sú síce menej intenzívne, ale o to zradnejšie. Preniknú aj cez sklo a okrem rizika rakoviny sú tiež príčinou predčasného starnutia pleti, vrások a pigmentových škvŕn.

Ako na ne? Je dôležité používať širokospektrálnu UV ochranu, ktorá chráni proti obom typom UV žiarenia.
Slnečná ochrana od A po Z
Slnečná ochrana od A po Z
Máme pre vás slnečnú starostlivosť vhodnú na každú príležitosť. Opaľovací krém, gél, sprej alebo napríklad make-up s SPF? U nás ich zoženiete celý rok.
KÚPIŤ
 
 
Mobile app
 
NAKUPUJTE POHODLNE
S APLIKÁCIOU NOTINO
Vyskúšajte si produkty na sebe vďaka funkcii MODIFACE
Ešte RÝCHLEJŠIE A POHODLNEJŠIE nákupy
Nikdy neprídete o tie NAJLEPŠIE PONUKY
 
AppStore GooglePlay
 
 
 
 
SPÔSOBY DOPRAVY
 
 
 
Facebook Instagram Linkedin Youtube
 
Zľava sa nevzťahuje na produkty v akcii a vo výpredaji. Všetky akcie platia do vypredania zásob. Toto obchodné oznámenie dostávate, pretože ste registrovaný zákazník, alebo ste požiadali o zasielanie noviniek a akcií.
Internetová parfuméria notino.sk, Notino, s.r.o. Brno, Londýnské náměstí 881/6, 639 00, IČO: 276 09 057, DIČ: CZ27609057, Česká republika. (E-mail odeslán na: -),
Nechcem dostávať e-mail.
 
Today is yours
 
Stripes

Recent emails from Notino.sk See more