Pidimme maanantaina sisustuksen ammattilaisille aamiaistapahtuman TEOS 2026 -tapahtuman yhteydessä. Halusimme kertoa heille, että kiertotalous sopii myös isoihin sisustusprojekteihin – vaikka toimistoihin ja julkisiin tiloihin. Meidän valikoima on nykyään paljolti ylijäämää, eli yrityksiltä pelastettuja huonekaluja jotka ovat heti toimitusvalmiina.
Suunnittelijoille tämä tarkoittaa vähemmän odottelua, enemmän vaihtoehtoja ja kevyempää hiilijalanjälkeä. Toki second hand ja ylijäämä vaatii ripauksen luovuutta ja uskallusta yhdistellä. Mutta parhaat jutut syntyy juuri siitä!
Onko edessä suurempi sisustusprojekti tai pitäisikö toimisto tyhjentää? Meidän Julius (kuvassa) auttaa mielellään – laita viestiä!